Pierwszy budynek z kompleksu SKYSAWA z certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na najwyższym poziomie

wtorek, Wrzesień 24, 2019 - 15:40

Budynek A wchodzący w skład kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding. Jest to aktualnie najwyższa ocena w Polsce i pierwszy w kraju certyfikat na tym poziomie w systemie BREEAM  International 2016 New Construction.

Starając się o certyfikat w systemie wielokryterialnym BREEAM New Construction budynek poddawany jest ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W trzech z dziesięciu kategorii SKYSAWA otrzymała maksymalną liczbę punktów tj. za lokalizację i  transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji.

Projektując kompleks SKYSAWA stawialiśmy sobie ambitne cele w kwestiach ekologii i energooszczędności. Zastosowanie takich rozwiązań już na etapie rozbiórki starego budynku, budowy, a także w samym obiekcie zostało docenione pierwszym w Polsce certyfikatemOutstanding w systemie BREEAM New Construction 2016.

Jest to duże wyróżnienie i gwarancja, że najemcy naszej flagowej inwestycji otrzymają ekologiczny standard na najwyższym poziomie - wyjaśnia Tomasz Górnicki, wiceprezes zarządu ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.  

Budowa SKYSAWA rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Od początku budowa prowadzona jest w sposób zrównoważony m.in. poprzez dążenie do zminimalizowania ilości generowanych odpadów w trakcie prac, ograniczenie zużycia wody i energii np. poprzez odzyskiwanie wody deszczowej do podlewania zieleni oraz optymalizację transportu w celu zmniejszenia śladu węglowego. Ponadto, zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, na kolejnych etapach realizacji inwestycji wykorzystywane materiały będą weryfikowane pod kątem ich ekologiczności m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja - w ścisłym centrum stolicy, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok Ronda ONZ. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie posiadać bezpośrednie połącznie ze stacją metra.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Colliers International

Małgorzata Ciechanowska - PR Specialist

Kom. +48 882 014 424, E-mail: malgorzata.ciechanowska@colliers.com

Dodatkowych informacji udziela

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Colliers International

Małgorzata Ciechanowska - PR Specialist

Kom. +48 882 014 424, E-mail: malgorzata.ciechanowska@colliers.com

Powrót do listy aktualności