Polski Holding Nieruchomości S.A. laureatem III edycji rankingu „Transparentna Spółka Roku 2018”

poniedziałek, Maj 20, 2019 - 18:43

Polski Holding Nieruchomości S.A. już po raz trzeci uzyskał miano „Transparentnej Spółki Roku” w ramach rankingu przygotowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków wspólnie z Gazetą Giełdy i Inwestorów Parkiet. Podstawą do ogłoszenia wyników rankingu było badanie ankietowe spółek obejmujące trzy najważniejsze obszary komunikacji z rynkiem: sprawozdawczość finansowa i raportowanie, relacje inwestorskie oraz zasady ładu korporacyjnego.

Inicjatywa organizatorów służy podniesieniu jakości komunikacji spółek publicznych z rynkiem poprzez zwrócenie uwagi: osobom zarządzającym - jakie obszary są ważne w tej komunikacji, nadzorowi - jakie obowiązki informacyjne i sprawozdawcze musi wypełnić emitent, aby być notowanym i jak dużo ich jest, audytorom - jak ważną rolę odgrywają w badaniu sprawozdań finansowych emitentów, jakie sygnały wysyłają spółkom i czy ich zadanie powinno się ograniczać tylko do wydania opinii z badania sprawozdania finansowego oraz doradcom i konsultantom, którzy są często źródłem innowacji i nowego podejścia do komunikacji spółek z rynkiem.

Otrzymanie  trzeciego z rzędu tytułu Transparentnej Spółki Roku jest dla nas potwierdzeniem, że komunikujemy się z rynkiem we właściwy sposób. Zarówno nasi klienci, inwestorzy, przedstawiciele mediów oraz otoczenia biznesowego oczekują od nas aktualnych, rzetelnych i pełnych informacji na temat naszej spółki. Z tego względu komunikację z rynkiem traktujemy jako jedno z najważniejszych naszych działań. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Ranking przeznaczony jest dla 140 firm notowanych w trzech głównych indeksach (WIG20, mWIG40 oraz sWIG80), spośród których w ramach indeksu WIG80 laureatem został m.in. Polski Holding Nieruchomości S.A. Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Transparentna Spółka Roku 2018” odbyło się 20 maja 2019 r.

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl