STABILNY WZROST WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ PHN W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2019 R.

czwartek, Wrzesień 12, 2019 - 09:12

Po dwóch kwartałach 2019 r. skorygowana EBITDA Grupy Kapitałowej PHN wzrosła o blisko 14  proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i osiągnęła poziom 32,4 mln PLN. Pierwsze półrocze upłynęło pod znakiem dynamicznie i konsekwentnie prowadzonego programu inwestycyjnego.

W ciągu sześciu miesięcy 2019 r. Grupa Kapitałowa PHN zanotowała  82,1 mln PLN przychodów z najmu, co oznacza poprawę o blisko 5,0 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 r. Osiągnięty został również zysk z najmu w wysokości 49,0 mln PLN tj. niemal 15 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki finansowe. Pierwsza połowa roku potwierdza, że idziemy właściwą drogą, a coraz lepsze rezultaty finansowe, pozwalają nam na realizowanie naszych celów inwestycyjnych. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. 

Na początku lipca PHN sfinalizował transakcję nabycia od Grupy Polnord dwóch nowoczesnych budynków biurowych w kompleksie „Wilanów Office Park” - Betheone i Befree. Wartość transakcji wyniosła 30,8 mln EUR, co pozwoliło na zwiększenie zasobów powierzchni biurowej PHN o ponad 17 tys. mkw. Biurowce charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją oraz wysokim standardem oferowanej powierzchni. Są certyfikowane nowoczesnymi standardami ekologicznymi.

Mamy ambitne plany rozwoju zarówno w obszarze budownictwa biurowego, jak i mieszkaniowego. Poszukujemy nowych okazji inwestycyjnych na rynku, korzystając z bardzo dobrej koniunktury gospodarczej i silnego popytu na wysokiej klasy projekty deweloperskie - dodał Marcin Mazurek.

Pod koniec czerwca została rozpoczęta budowa naszej flagowej inwestycji SKYSAWA przy ul. Świętokrzyskiej 36.  Zgodnie z zapowiedziami pod koniec czerwca nastąpiło także pełne otwarcie Mariny Yacht Park, jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych nad Bałtykiem. Na początku lipca otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji INTRACO Prime, która powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z pierwszych warszawskich wieżowców - INTRACO, przy ul. Stawki 2 w Warszawie.  W ramach projektu powstanie 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w standardzie klasy A. Aktualnie trwa postępowanie na wybór generalnego wykonawcy inwestycji.

Grupa Kapitałowa PHN kontynuuje prace budowlane inwestycji mieszkaniowych - kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz osiedla mieszkaniowego VIS À VIS WOLA.  Sprzedaż mieszkań w ramach obydwu projektów jest na bardzo zadowalającym poziomie - w ramach pierwszego etapu inwestycji VIS À VIS WOLA sprzedanych zostało 100 proc. mieszkań dostępnych w tym etapie. W ramach drugiego etapu sprzedanych zostało blisko 70 proc. mieszkań. W ramach inwestycji Yacht Park sprzedanych lub zarezerwowanych zostało 88 proc. apartamentów z wystawionych  na sprzedaż. PHN przygotowuje również kilka kolejnych projektów mieszkaniowych m.in. na warszawskiej Białołęce, we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej, a także w Łodzi przy ul. Kusocińskiego.

W minionym półroczu PHN uplasował pierwszą emisję 4-letnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 160 mln PLN. Uzyskane z emisji środki przeznaczone zostaną na realizację programu inwestycyjnego - w szczególności takich projektów jak budynek SKYSAWA czy INTRACO Prime w Warszawie, jak również nowoczesnego zespołu biurowego Marina Office w Gdyni. Bankami obsługującymi program obligacji PHN są PKO Bank Polski S.A., Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Santander Bank Polska S.A. W budowie książki popytu uczestniczyli inwestorzy finansowi, z których większość stanowiły fundusze inwestycyjne. Obligacje serii A, każda o wartości nominalnej wynoszącej 1.000 PLN, są obligacjami niezabezpieczonymi z terminem wykupu przypadającym w czerwcu 2023 r. Są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 2,4 procent. W ostatnim tygodniu sierpnia obligacje Polskiego Holdingu Nieruchomości zadebiutowały w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Pierwsza w historii PHN emisja obligacji spotkała się z przychylnym przyjęciem ze strony inwestorów, co jest dla nas potwierdzeniem, że idziemy właściwą drogą, a nasza spółka oraz jej program inwestycyjny są wysoko oceniane. Naszym celem jest to, aby takich działań było jeszcze więcej. - dodał Marcin Mazurek.

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 603 915 456; Tel. +48 22 850 91 75; e-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 603 915 456; Tel. +48 22 850 91 75; e-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności