Znaczący wzrost wyników finansowych Grupy Kapitałowej PHN za I kwartał 2019

środa, Maj 22, 2019 - 19:08

W pierwszym kwartale 2019 r. EBITDA Grupy Kapitałowej PHN wzrosła o 15,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i osiągnęła poziom 20,1 mln PLN. Miniony kwartał upłynął także pod znakiem konsekwentnej realizacji programu inwestycyjnego.

W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa Kapitałowa PHN zanotowała 41,6 mln PLN przychodów z najmu, co oznacza poprawę o blisko 8 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 r. Osiągnięty został również zysk z najmu w wysokości 24,8 mln PLN wobec 20,6 mln PLN w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale tego roku osiągnęliśmy bardzo dobre i rosnące wyniki finansowe. Jest to potwierdzeniem, że jako Grupa Kapitałowa wykazujemy oczekiwaną dynamikę wzrostu i mamy dalszy potencjał rozwoju, który będzie przez nas kontynuowany w kolejnych kwartałach. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

W związku z otrzymaniem prawomocnego pozwolenia na budowę inwestycji przy ul. Świętokrzyskiej 36 Warszawie, finalizowane jest postępowanie na wybór generalnego wykonawcy, co oznacza, że rozpoczęcie budowy nastąpi w najbliższym czasie. Trwają również postępowania na wybór generalnych wykonawców dla inwestycji „Intraco Prime” przy ul. Stawki 2 w Warszawie oraz „Marina Office” przy ul. Hryniewickiego 10 w Gdyni. Wszystkie nowe inwestycji realizowane przez Grupę Kapitałową PHN będą certyfikowane.

 Grupa Kapitałowa PHN kontynuuje prace budowalne inwestycji mieszkaniowych - kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz osiedla mieszkaniowego VIS À VIS WOLA. Sprzedaż mieszkań w ramach obydwu projektów jest na bardzo zadowalającym poziomie - w ramach pierwszego etapu inwestycji VIS À VIS WOLA sprzedanych zostało prawie 100 proc. mieszkań dostępnych w tym etapie. W ramach drugiego etapu, niespełna osiem miesięcy po uruchomieniu sprzedaży, sprzedanych zostało ponad 53 proc. mieszkań. W ramach inwestycji Yacht Park sprzedanych lub zarezerwowanych zostało 70 proc. apartamentów z wystawionych obecnie na sprzedaż. PHN przygotowuje również kilka kolejnych deweloperskich projektów mieszkaniowych m.in. na warszawskiej Białołęce, we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej, a także w Łodzi przy ul. Kusocińskiego.

 W ostatnim czasie spółka podpisała ze Skarbem Państwa list intencyjny w sprawie włączenia do Grupy Kapitałowej PHN firmy Chemobudowa Kraków i Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki. Przedmiotem listu jest podjęcie prac w celu objęcia przez Skarb Państwa nowej emisji akcji PHN, w drodze subskrypcji prywatnej, w zamian za wkład niepieniężny w postaci należących do Skarbu Państwa akcji spółek Chemobudowa Kraków i Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki.

 W kwietniu br. PHN ogłosił także program emisji obligacji o łącznej wartości do 1 mld PLN. W drugim kwartale br. planowana jest emisja pierwszej serii obligacji w ramach ustanowionego programu na poziomie ok. 200 mln PLN.

Ostateczna decyzja Spółki o dokonaniu emisji obligacji oraz jej szczegółowych warunkach zostanie podjęta na etapie podejmowania odpowiedniej uchwały przez Zarząd PHN.

 Środki pochodzące z emisji obligacji zapewnią źródło finansowania dla realizacji certyfikowanych komercyjnych projektów inwestycyjnych – trzech budynków biurowych w standardzie klasy A w Warszawie tj. nowoczesnego wieżowca przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie, budynku biurowego przy ul. Stawki 2 (Intraco Prime) i biurowca przy al. Prymasa Tysiąclecia 83 oraz zespołu biurowego w standardzie klasy A w Gdyni (Marina Office) - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 Z sukcesem realizowana jest także współpraca z Polskim Holdingiem Hotelowym, w ramach której PHN jest inwestorem zastępczym przy realizacji procesu inwestycyjnego Hotelu Moxy w Poznaniu - Ławicy. Uruchomienie hotelu planowane jest do końca 2019 r. Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc.

 W zakresie stosowania najwyższych standardów komunikacji Spółki z rynkiem, PHN po raz trzeci z rzędu został uhonorowany mianem „Transparentnej Spółki Roku” w ramach rankingu przygotowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków wspólnie z Gazetą Giełdy i Inwestorów Parkiet. Podstawą do ogłoszenia wyników rankingu było badanie ankietowe spółek obejmujące trzy najważniejsze obszary komunikacji z rynkiem: sprawozdawczość finansowa i raportowanie, relacje inwestorskie oraz zasady ładu korporacyjnego.

 


 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 


 

Dodatkowych informacji udzielają:

Polski Holding Nieruchomości
Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR
Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Hotelowy
Magdalena Szefernaker - Rzecznik Prasowy
Kom. + 48 662 036 470 ; E-mail: magdalena.szefernaker@phh.pl

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Anna Dudra - Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji
Kom +48 665 430 071; E-mail: a.dudra@port.szczecin.pl