Castorama Polska nowym najemcą w portfelu PHN

środa, Sierpień 23, 2023 - 15:00

W środę 23 sierpnia na terenie Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Warszawie, należącym do Polskiego Holdingu Nieruchomości, uruchomiono nowy 99. sklep Castoramy w Polsce i 7. w Warszawie. PHN podpisał z siecią sklepów długoterminową umowę najmu na budynek zlokalizowany przy ul. Bartyckiej w Warszawie.

Nowa stołeczna Castorama usytuowana jest w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Bartyckiej 26, na nieruchomości należącej do PHN. To adres z „branżową” historią, gdzie od dziesiątek lat działa Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, które w kilkudziesięciu sklepach oferuje towary i usługi z branży budowalnej i wnętrzarskiej. Castorama wynajęła od PHN wolnostojący dwukondygnacyjny pawilon, w którym na parterze będzie prowadzona sprzedaż towarów, a na pierwszym piętrze stworzono wyjątkową strefę inspiracji, gdzie z pomocą projektantów klienci będą mogli zaprojektować swoje wymarzone wnętrza.

Należące do PHN Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, które od lat służyło mieszkańcom Warszawy, zyskuje teraz nowego najemcę – Castoramę. Cieszy mnie, że sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz zdecydowała się uruchomić w naszym budynku nowy format marketu połączonego ze strefą inspiracji. Dobra lokalizacja sklepu na Mokotowie umożliwia komfortowy dojazd z innych dzielnic Warszawy zarówno własnym środkiem transportu i komunikacją publiczną. Współpraca z Castoramą to część planu zwiększenia potencjału tego miejsca – mówi Piotr Przednowek, członek zarządu ds. rozwoju Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Castorama Polska jest liderem branży home improvement (DIY), która posiada sieć sklepów stacjonarnych oraz prowadzi sprzedaż online i oferuje klientom kompleksową ofertę produktów i usług do budowy, remontu oraz urządzenia domów i mieszkań. Szeroka oferta ponad 60 tys. produktów Castoramy skierowana jest zarówno do majsterkowiczów, jak i profesjonalistów w branży. Castorama Polska jest częścią międzynarodowej spółki  Kingfisher PLC, prowadzącej działalność w ośmiu krajach Europy.

Konsekwentnie rozwijamy sieć naszych sklepów na terenie całej Polski, w ciągu najbliższych 5 lat planujemy otworzyć do 80. nowych lokalizacji. Silna obecność na stołecznym rynku jest dla nas tym bardziej strategiczna. Ulica Bartycka jest od lat znana i ceniona przez mieszkańców Warszawy, którzy poszukują rozwiązań i produktów potrzebnych do stworzenia swojego wymarzonego domu. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas wyjątkowa strefa inspiracji zajmująca całe pierwsze piętro nowego sklepu, pobudzi wyobraźnię naszych klientów i zachęci ich do realizacji kolejnych projektów – powiedział Łukasz Sas–Topolnicki, Dyrektor Operacyjny Castorama Polska.

    

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności