Już w majówkę żeglarze w Gdyni zacumują w Marinie Yacht Park

środa, Kwiecień 17, 2019 - 17:39

W centrum Gdyni powstaje marina jachtowa, która będzie dorównywać najnowocześniejszym przystaniom w Europie. Marina Yacht Park oferować będzie nowoczesny system zarządzania oraz funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy. Inwestorem portu jachtowego jest Polski Holding Nieruchomości.

Śródmieście Gdyni nabiera nowego charakteru, stając się reprezentacyjną wizytówką miasta. W ramach rewitalizacji na terenie Molo Rybackiego powstaje m.in. jeden z najnowocześniejszy w Europie portów jachtowych. Gdyńska marina, przy ulicy Arkadiusza Rybickiego, pozwoli na swobodne cumowanie 120 jednostkom o maksymalnej długości 14 metrów, a miejsce w porcie jachtowym będzie można zarezerwować z każdego zakątka świata.

Przemiana gdyńskiego nabrzeża jest wyjątkowa w skali kraju. Niedostępne do tej pory przemysłowe rejony miasta zostaną udostępnione mieszkańcom z nową funkcją. Jestem przekonany, że Marina Yacht Park zwiększy atrakcyjność śródmieścia Gdyni i sprawi, że polskie miasto będzie mogło rywalizować o żeglarzy z północnoeuropejskimi portami. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Marinę będzie wyróżniać stylowy, przemyślany design oraz wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. W stopniach schodowych pomostów ukute będą ławeczki z kompozytów drewnianych. Odbojnice portowe wykonane z drewna dębowego. Zgodnie z najnowszymi trendami do oświetlenia zastosowane będą jedynie energooszczędne LED-y. Żeglarze będą mogli skorzystać z nowoczesnych systemów cumowania. Ponadto, na pomostach zainstalowane będą postumenty poboru wody pitnej i energii elektrycznej, dostępne dla gości mariny.

Marina Yacht Park wyróżnia się nie tylko doskonałą lokalizacją w ścisłym centrum Gdyni, ale także nowoczesnymi systemami, szerokim zakresem usług oraz pełną automatyzacją urządzeń. Już w majówkę przyjmiemy pierwszych żeglarzy z Polski i z zagranicy. - dodał Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Zakończone zostały prace przy części nawodnej i trwają prace wykończeniowe przy bosmanacie, w którym znajdzie się m.in. zaplecze socjalne, 15 pryszniców, toalety, pralnia, pomieszczenie bosmana, kubryk oraz salka na szkolenia i spotkania. Na terenie mariny świadczone będą usługi m.in. mechanika, żaglomistrza i szkutnika.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną
z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl