Oświadczenie spółki

środa, Styczeń 18, 2023 - 13:41

Oświadczenie spółki Polski Holding Nieruchomości S.A.

w związku z wystąpieniem posłanek

Katarzyny Lubnauer i Krystyny Szumilas

 

W nawiązaniu do wystąpienia posłanek Katarzyny Lubnauer i Krystyny Szumilas z 17 stycznia br. w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Łowickiej 39A, przedstawiamy poniższe wyjaśnienia.

Polski Holding Nieruchomości S.A. („PHN”) zarządza nieruchomościami, buduje je, sprzedaje, jak również kupuje.

Wspomniana nieruchomość przeznaczona jest do sprzedaży od 2015r. W poprzednich latach prowadzone były postępowania sprzedażowe zarówno w trybie negocjacji ofertowych, jak i przetargu, które nie doprowadziły do finalizacji transakcji. Ostatni przetarg rozpoczął się we wrześniu 2022r. i w ramach prowadzonego postępowania nie została złożona żadna oferta. Wówczas po raz kolejny spółka opublikowała informację o sprzedaży, ze wskazanym terminem składania ofert (do 30 listopada 2022r.) W ramach tego postępowania zostało złożonych kilka ofert na zakup omawianej nieruchomości, w tym od Fundacji Polska Wielki Projekt. Oferta złożona przez Fundację była najkorzystniejszą spośród propozycji otrzymanych w tym postępowaniu. Sprzedaż nieruchomości przez PHN jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami, z dochowaniem należytej staranności i na warunkach rynkowych.

Wszystkie procesy sprzedaży prowadzone przez PHN odbywają się na konkurencyjnych warunkach rynkowych i są zgodne z obowiązującymi w spółce transparentnymi procedurami.

Portfel Grupy PHN obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej około 3,6 mld PLN, co plasuje spółkę w czołówce największych firm nieruchomościowych w Polsce.

Grupa PHN konsekwentnie podwyższa wartość aktywów i zwiększa efektywność. Od końca 2015r. do 30 września 2022r. wartość godziwa nieruchomości należących do Grupy PHN wzrosła o ok. 75%, tj. o ponad 1,5 mld PLN (z 2 038,65 mln PLN do 3 569,38 mln PLN).