PHN kończy ważny etap budowy Osiedla KOLEJ NA 19 w Warszawie

wtorek, Grudzień 5, 2023 - 16:34

Na szczycie jednego z czterech budynków osiedla KOLEJ NA 19, zlokalizowanego na bliskiej Woli, zawisła właśnie symboliczna wiecha, co oznacza, że został zakończony etap robót konstrukcyjnych. Z 148 mieszkań oferowanych w tej inwestycji już 65% znalazło swoich właścicieli.

KOLEJ NA 19 to kameralne osiedle klasy premium zlokalizowane w szybko rozwijającej się warszawskiej dzielnicy Wola, przy ul. Kolejowej 19, blisko ścisłego centrum stolicy. Generalny wykonawca osiedla, spółka budowlana Unibep, właśnie zamknęła stan surowy, zwieńczony zawieszeniem symbolicznej wiechy na szczycie pierwszego z czterech budynków mieszkalnych wchodzących w skład osiedla KOLEJ NA 19. Zakończenie budowy i przekazanie pierwszych mieszkań właścicielom planowane jest w trzecim kwartale 2024 r.

Dzisiaj kończymy ważny etap budowy osiedla przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie, jednego z czterech aktualnie budowanych przez Grupę PHN w Polsce. Segment mieszkaniowy jest ważnym segmentem dywersyfikującym i wzmacniającym nasze wyniki finansowe. Do tej pory oddaliśmy do użytku ponad 1 000 mieszkań i  systematycznie budujemy pozycję na konkurencyjnym rynku mieszkaniowym, wzmacniając i zwiększając rozpoznawalność marki PHN w kilku miastach w Polsce: Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu – powiedział  Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Osiedle KOLEJ NA 19 składa się czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 7,2 tys. mkw., w których przewidziano łącznie 148 mieszkań, lokal z funkcją usługową oraz garaż podziemny. Budynki zaprojektowane są z myślą o najbardziej wymagających klientach, a nietypowa architektura osiedla wyróżnia się na tle najbliższego otoczenia. W ofercie przeważają lokale dwu i trzypokojowe, a wszystkie mieszkania posiadają balkony, tarasy lub loggie.

Zaletą osiedla KOLEJ NA 19 są starannie zaplanowane części wspólne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pierwotnie istniejąca zieleń została uzupełniona nasadzeniami, a drzewa, krzewy i trawniki będą podlewane wodą opadową zbieraną do specjalnych zbiorników retencyjnych. W części wspólnej zaplanowano też strefę wypoczynku z ławkami i hamakami, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca postojowe dla rowerów. Na powstającym osiedlu zostaną zamontowane również lampy solarne, a dojścia do klatek oraz część alejek spacerowych będzie wyłożona fotokatalicznymi płytami antysmogowymi pochłaniającymi CO2. Dla właścicieli samochodów elektrycznych zapewniono pełną infrastrukturę do instalacji ładowarek samochodów elektrycznych, która pozwoli na montaż w podziemnym garażu 28 takich urządzeń.

Osiedle KOLEJ NA 19 w Warszawie to kolejny etap naszej współpracy z inwestorem, czyli Polskim Holdingiem Nieruchomości. Symboliczna wiecha na budynku, którego budowę rozpoczęliśmy w czerwcu 2022 r. oznacza, że został zakończony etap robót konstrukcyjnych. Jako generalny wykonawca z blisko 75-letnim doświadczeniem w branży budowlanej w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych jesteśmy przekonani, że i tym razem sprostamy wymaganiom i oczekiwaniom inwestora oraz klientów – powiedział Krzysztof Mikołajczyk, Wiceprezes Zarządu Unibep, Dyrektor Budownictwa.

Wierzymy także, że wspólnie zrealizujemy kolejne projekty budowlane nie tylko z segmentu mieszkaniowego – dodał Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Unibep.

Nowa inwestycja Grupy PHN jest doskonale zlokalizowana, przy nowym warszawskim centrum biznesowym powstającym na dawnych terenach przemysłowych przy Rondzie Daszyńskiego. Dzięki bliskości stacji metra Rondo Daszyńskiego linii M2, licznych linii tramwajowych i autobusowych i dworca Szybkiej Kolei Miejskiej jest świetnie skomunikowana z centrum miasta i pozostałymi dzielnicami Warszawy. W okolicy znajdują się liczne placówki opieki medycznej, placówki edukacyjne (szkoły, przedszkola), galerie handlowe z restauracjami, a także obiekty muzealne.

 

 

                        

 

 

                    

 

 ***

 

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności