PHN, PHH i ZMPSiŚ rozpoczynają współpracę

czwartek, Marzec 14, 2019 - 12:05

Polski Holding Nieruchomości, Polski Holding Hotelowy i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście nawiązują współpracę przy realizacji budowy nowego obiektu hotelowego na wyspie Wolin. Przedstawiciele trzech spółek podpisali dzisiaj list intencyjny w tej sprawie.

Nowy hotel ma powstać na terenach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście i będzie zlokalizowany w Międzywodziu, w miejscu istniejącego ośrodka wypoczynkowego Portus przy ul. Plażowej 4. Planowany hotel będzie pełnił funkcję obiektu wypoczynkowego z rozbudowaną strefą SPA & Wellness i atrakcjami wodnymi. W ramach współpracy strony będą dążyć do wypracowania modelu i harmonogramu działania, w tym business planu oraz jego szczegółowych zasad.

Intensyfikujemy program inwestycyjny w różnych segmentach rynku nieruchomości. To kolejny realizowany przez nas projekt polegający na wykorzystaniu naszych kompetencji do świadczenia usług z zakresu zarządzania inwestycjami. Projekt w Międzywodziu to element realizacji działań zwiększających wartość Grupy Kapitałowej PHN - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Polski Holding Hotelowy będzie operatorem powstającego hotelu działającego najprawdopodobniej pod międzynarodowym brandem. Cieszymy się, że wybór tej lokalizacji padł na region zachodniopomorski, w którym dostrzegamy duży potencjał turystyczny i infrastrukturalny. Mając na uwadze dynamiczny rozwój sektora hotelarskiego i dojrzałego rynku wiemy, że obiekt ten będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącej bazy hotelarskiej w regionie. Ten nowy projekt jest realizacją naszej wieloletniej strategii obejmującej segment hoteli miejskich i obiektów w miejscowościach turystycznych - podkreślił Ghoerghe Marian Cristecu, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

W związku z prowadzoną przez Spółkę polityką optymalizacji zarządzania nieruchomościami, Zarząd ZMPSiŚ SA podjął decyzję o nawiązaniu współpracy ze Spółkami Skarbu Państwa: Polskim Holdingiem Nieruchomości oraz Polskim Holdingiem Hotelowym. Efektem projektu inwestycyjnego będzie budowa obiektu hotelowo-rekreacyjnego zlokalizowanego na terenie, którego właścicielem jest ZMPSiŚ SA. - powiedział Dariusz Śpiewak, Dyrektor ds. Nieruchomości i Marketingu w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

 

***

 

Polski Holding Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Polski Holding Hotelowy

Polski Holding Hotelowy posiada wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie, współpracuje z czołowymi sieciami hotelowymi na świecie takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, a także Louvre Hotels Group oraz posiada liczne hotele klasy biznes oraz wypoczynkowe, w tym jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce zarówno jako inwestor i operator. PHH w 100 proc. z państwowym kapitałem, ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim,  jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.

 

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście to uniwersalny i jeden z największych kompleksów portowych na Bałtyku, położony u ujścia Odry. Łączne roczne obroty w obu portach to blisko 29 mln ton. Porty administrowane są przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, który od lat odważnie sięgając po fundusze unijne prowadzi szeroki zakres inwestycji, co daje mu pozycję lidera pod tym względem na Pomorzu Zachodnim. Atuty portu, jego rozwój, lokalizację i modernizację docenia wielu inwestorów. Są wśród nich zarówno światowi potentaci, jak i firmy lokalne. Wolumen  przeładowywanych towarów ukazuje, że jest tu jeszcze duży potencjał do wykorzystania, także dla nowych inwestorów. Do ich dyspozycji pozostają wolne tereny w porcie w Szczecinie o powierzchni ok. 200 ha.

 

***

Dodatkowych informacji udzielają:

Polski Holding Nieruchomości
Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR
Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Hotelowy
Magdalena Szefernaker - Rzecznik Prasowy
Kom. + 48 662 036 470 ; E-mail: magdalena.szefernaker@phh.pl 

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Anna Dudra - Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji
Kom +48 665 430 071; E-mail: a.dudra@port.szczecin.pl