PHN skomercjalizuje nową inwestycję przy ul. Świętokrzyskiej 36 z Colliers International

środa, Grudzień 12, 2018 - 15:17

Polski Holding Nieruchomości powierzył Colliers International komercjalizację obiektu biurowego, który powstanie przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Dodatkowo firma doradcza zajmie się marketingiem nieruchomości.  

Nowa inwestycja PHN dostarczy na warszawski rynek ok. 40 000 mkw. brutto nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej. W skład obiektu, którego budowa rozpocznie się w 2019 r., wejdą trzy bryły o zróżnicowanej wysokości. Najwyższy, flagowy budynek inwestycji będzie miał ok. 155 m wysokości. Projekt oraz koncepcję architektoniczną opracowała Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

Tym, co czyni nową inwestycję PHN wyjątkową jest niezwykle atrakcyjna lokalizacja – tuż przy Rondzie ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła – oraz łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej: tramwajów, autobusów i metra. Co istotne, wieża PHN będzie jednym z pierwszych budynków, który będzie miał bezpośrednie połączenie ze stacją  metra. W bliskim sąsiedztwie budynku znajduje się także Dworzec Centralny oraz centrum handlowe Złote Tarasy.

W ostatnim czasie uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę, które umożliwia nam realizację flagowego projektu biurowego Grupy Kapitałowej PHN. Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów w siedmioletniej historii naszej spółki. Jesteśmy w trackie wyboru Generalnego Wykonawcy kompleksu, którego budowa zgodnie z planem ma ruszyć w 2019 r. W 2021 r. planowane jest oddanie pierwszego biurowca, a zakończenie budowy 155-metrowego wieżowca, planowane jest na przełomie 2023 i 2024 r. Jestem przekonana, że nasza nowa inwestycja przy ul. Świętokrzyskiej 36 będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony najemców - mówi Monika Niewczas, Dyrektor Biura Inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomosci. S.A.

Nowa inwestycja PHN to kolejna doskonale zlokalizowana wieża w stolicy o standardzie premium. Ścisłe centrum Warszawy wciąż należy do najbardziej pożądanych lokalizacji. Z uwagi na wysoki popyt na nowoczesną powierzchnię biurową i handlową w tej części miasta oraz niski wskaźnik pustostanów jesteśmy przekonani, że kompleks biurowy PHN szybko zapełni się najemcami. Cieszymy się, że będziemy częścią tego projektu - mówi Łukasz Żelezik, Partner w Colliers International, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych.

PHN planuje certyfikację obiektu w standardzie BREEAM. W budynku planowane jest zastosowanie energooszczędnych systemów i instalacji. Komfort pracy użytkowników zagwarantują rozwiązania takie, jak centralne nawilżanie czy klimatyzacja z systemem poprawiającym jakość powietrza. W parkingach podziemnych znajdą się stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI) (TSX: CIGI) jest globalną firmą, oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Posiada biura w 69 krajach, w których zatrudnia ponad 13 000 specjalistów. Colliers jest najszybciej rozwijającą się notowaną na giełdzie globalną firmą działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Przychody firmy w 2017 roku osiągnęły poziom $2,3 miliarda ($2,7 miliarda włączając spółki stowarzyszone). Dzięki kulturze przedsiębiorczości oraz strukturze właścicielskiej ze znacznym udziałem pracowników firmy, Colliers International oferuje pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. Firma wspiera najemców, właścicieli nieruchomości oraz inwestorów na całym świecie. Poprzez swoją platformę oferującą usługi z zakresu zarządzania inwestycjami, firma zarządza aktywami o wartości ponad 25 miliardów dolarów należących do największych międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych na rynku nieruchomości.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Polski Holding Nieruchomości

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR
Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Colliers International

Małgorzata Ciechanowska - PR Specialist
Kom. +48 882 014 424, E-mail: malgorzata.ciechanowska@colliers.com