PHN wybrał generalnego wykonawcę dla inwestycji SKYSAWA

środa, Czerwiec 19, 2019 - 17:38

Grupa Kapitałowa PHN podpisała umowę z generalnym wykonawcą inwestycji SKYSAWA, która powstanie przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Zostało nim konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN. Wartość kontraktu wynosi  325,17 mln PLN, a termin ukończenia inwestycji ustalono na drugi kwartał 2022 r.

Prace budowlane na działce przy Świętokrzyskiej rozpoczną się niezwłocznie po przekazaniu placu budowy, które nastąpi jeszcze w tym miesiącu. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, konstrukcyjne oraz prace ziemne. Całość inwestycji potrwa 36 miesięcy - zakończenie budowy budynku A o powierzchni  około 11.500 mkw. planowane jest w drugim kwartale 2021 r., zaś budynku B - wieży liczącej 155 m wysokości w drugim kwartale 2022 r.

Kluczowymi kryteriami przy wyborze generalnego wykonawcy SKYSAWY były przede wszystkim doświadczenie firm biorących udział w przetargu oraz atrakcyjność oferty. Zależało nam, aby wykonawca, który przystąpi do budowy naszej flagowej inwestycji posiadał w portfolio nie tylko projekty wysokościowe, ale także certyfikowane nowoczesnymi standardami ekologicznymi. Obie te cechy będą charakteryzować SKYSAWĘ. Zgodnie z założonym harmonogramem prac już za kilka dni przekażmy plac budowy generalnemu wykonawcy - mówi Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.  

Cieszy nas, że mamy możliwość w dalszym ciągu współtworzyć warszawską przestrzeń biurową. Do projektu SKYSAWA przystępujemy z przekonaniem, że stanie się on ważną wizytówką naszej firmy w Warszawie - mówi Piotr Kledzik, prezes PORR.

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja - w ścisłym centrum stolicy, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok Ronda ONZ. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie, która będzie posiadać bezpośrednie połącznie ze stacją metra. Za komercjalizację inwestycji odpowiada firma doradcza Colliers International.

 

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Colliers International

Małgorzata Ciechanowska - PR Specialist

Kom. +48 882 014 424, E-mail: malgorzata.ciechanowska@colliers.com