Polski Holding Nieruchomości S.A. laureatem II edycji rankingu „Transparentna Spółka Roku 2017”

czwartek, Kwiecień 26, 2018 - 08:06

Polski Holding Nieruchomości S.A. uzyskał miano „Transparentnej Spółki Roku 2017” w drugiej edycji rankingu przygotowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków wspólnie z Gazetą Giełdy Parkiet. Podstawą do ogłoszenia wyników rankingów było badanie ankietowe spółek obejmujące trzy najważniejsze obszary komunikacji z rynkiem: sprawozdawczość finansowa i raportowanie, relacje inwestorskie oraz zasady ładu korporacyjnego.

Inicjatywa organizatorów ma służyć podniesieniu jakości komunikacji spółek publicznych z rynkiem poprzez zwrócenie uwagi: osobom zarządzającym - jakie obszary są ważne w tej komunikacji, nadzorowi - jakie obowiązki informacyjne i sprawozdawcze musi wypełnić emitent, aby być notowanym i jak dużo ich jest, audytorom - jak ważną rolę odgrywają w badaniu sprawozdań finansowych emitentów, jakie sygnały wysyłają spółkom i czy ich zadanie powinno się ograniczać tylko do wydania opinii z badania sprawozdania finansowego oraz doradcom i konsultantom, którzy są często źródłem innowacji i nowego podejścia do komunikacji spółek z rynkiem.

Spółki badane były pod kątem jakości komunikacji z rynkiem oraz przejrzystości prowadzonego biznesu. Ankieta, którą spółki publiczne miały za zadanie wypełnić, zawierała różnego rodzaju pytań z zakresu sprawozdawczości finansowej i raportowania, relacji inwestorskich oraz zasad ładu korporacyjnego. Pod uwagę brany był kontakt z inwestorami, analitykami i przedstawicielami mediów, a także posiadanie strategii rozwoju, przekazywanie prognoz finansowych oraz kwestia wynagrodzeń i ewentualnych kar od nadzoru.

Ranking przeznaczony jest dla 140 firm notowanych w trzech głównych indeksach (WIG20, mWIG40 oraz sWIG80), spośród których w ramach indeksu WIG80 laureatem został m.in. Polski Holding Nieruchomości S.A. Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Transparentna Spółka Roku 2017” odbyło się w dniu 25 kwietnia 2018 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podczas którego wybrane zostały transparentne spółki 2017 r. w ramach WIG20, WIG40 i WIG80. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji rankingu Polski Holding Nieruchomości S.A. również został jednym z laureatów rankingu i uzyskał tytuł „Transparentna Spółka Roku 2016”. 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

 

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl