Symbol Polski Walczącej pojawi się na biurowcu INTRACO

czwartek, Sierpień 1, 2019 - 13:21

1 sierpnia na elewacji wieżowca INTRACO należącego do Grupy Kapitałowej PHN, rozbłyśnie powstańcza kotwica – znak Polski Walczącej. To symboliczne oddanie hołdu i pamięci powstańcom i mieszkańcom Warszawy w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Polski Holding Nieruchomości już po raz szósty uczci w ten symboliczny sposób rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego biurowca INTRACO przy ulicy Stawki 2 w 72 oknach zaświecone zostaną światła, które utworzą Symbol Polskiego Państwa Podziemnego. Znak będzie widoczny z odległości sięgającej co najmniej 5 kilometrów.

 

1 sierpnia to wyjątkowy dzień w polskiej tradycji, szczególnie dla mieszkańców Warszawy. Wraz z wybiciem godziny W, gdy na chwilę zamiera ruch uliczny w stolicy i innych polskich miastach, chylimy czoło przed powstańcami i mieszkańcami Warszawy z 1944 roku. Na budynku Intraco po raz kolejny zabłyśnie wtedy powstańcza kotwica, znak naszej pamięci i hołdu uczestnikom powstania warszawskiego - mówi Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

 

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00 i było największym zrywem militarnym podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała ponad dwa miesiące. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej jako symbol polskiego państwa podziemnego i Armii Krajowej. Znak w kształcie kotwicy, w której litera P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl