Wiecha na inwestycji magazynowej w Świebodzinie

wtorek, Czerwiec 18, 2019 - 16:09

Kolejny etap realizacji projektu logistyczno-magazynowego w Świebodzinie został zwieńczony wiechą. Oznacza to zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie realizacji prac budowlanych wewnątrz budynku. Projekt w formule BTS (built to suit) powstaje we współpracy Polskiego Holdingu Nieruchomości i Hillwood Polska.

 We wtorek, 18 czerwca odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na inwestycji magazynowej w Świebodzinie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, inwestorów - Polskiego Holdingu Nieruchomości i Hillwood Polska, generalnego wykonawcy -  firmy Atlas Ward oraz przyszłego najemcy obiektu.

 Realizacja nowej inwestycji magazynowej w Świebodzinie przebiega sprawnie i terminowo, a nowy najemca jeszcze w tym roku w pełni skorzysta z nowoczesnego magazynu. Osiągnęliśmy stan surowy otwarty budynku, a przed nami okres intensywnych prac wykończeniowych. Sukces naszych projektów magazynowych - pierwszego w Pruszkowie, a teraz w Świebodzinie utwierdza nas w przekonaniu, że powinniśmy realizować kolejne projekty w innych naszych lokalizacjach. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 Ta inwestycja to podwójny powód do radości. Z jednej strony Hillwood Polska otwiera się na nowe lokalizacje, dzięki którym nasze portfolio będzie jeszcze lepiej spełniało oczekiwania obecnych i przyszłych klientów. Jesteśmy przekonani o atrakcyjności Świebodzina i jego okolic. Jego położenie w zachodniej Polsce, zapewni najemcom dostęp do kluczowych dróg w kraju oraz bliskość Niemiec, kluczowego partnera handlowego polskich przedsiębiorstw. Cieszy nas również rozwijająca się współpraca z Grupą PHN. Obiekt w Świebodzinie to kolejna udana, wspólna inwestycja realizowana w modelu joint venture. Znaleźliśmy partnera, z którym możemy efektywnie rozwijać się w Polsce -  powiedział Jan Kaliński, Business Development Director Hillwood Polska.

 Budowa magazynu rozpoczęła się w marcu br., a zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2019 r. Inwestycja realizowana w formule BTS (built to suit), uwzględnia założenia i standardy najemcy, z którym podpisana została wieloletnia umowa najmu. W ramach projektu wybudowanych zostanie 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl